jamili
14 بهمن 1401 - 22:57

سفر هیئت عراقی به واشنگتن در سایه تشدید بحران دلار

منابع خبری از سفر هیئت عالی رتبه عراقی به واشنگتن طی هفته آینده خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که یک هیئت عالی رتبه عراقی به واشنگتن سفر خواهد کرد و در این سفر در مورد پرونده‌های مالی و بانکی از جمله افزایش افسارگسیخته قیمت دلار گفت‌وگو خواهند کرد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) گزارش داده است که احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق گفته است: این هیئت به ریاست «فواد حسین» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه خواهد بود. این مذاکرات در روزهای هشتم و نهم ماه جاری میلادی(سه شنبه و چهارشنبه هجدهم و نوزدهم بهمن)در واشنگتن انجام خواهد شد.

الصحاف با بیان اینکه، این هیئت متشکل از اعضای بخش مالی و بانکی است،در ادامه ابراز امیدواری کرد در این مذاکرات تمام منافع عراق در افق راهبردی با ایالات متحده آمریکا و با توجه به ماهیت برنامه دولت و با توجه به اولویت های ملی داخلی عراق مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت که موضوعات اساسی قابل بحثی وجود دارد که مهمترین آنها مسائل مالی، بانکی و افزایش سرسام‌آور قیمت دلار است.

 الصحاف گفت که در این دیدار مسائل دیگری نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت، از جمله مسائل مربوط به روابط دوجانبه و یافتن راه‌هایی برای سوق دادن آن‌ها به فضاهای گسترده‌تر،که منطبق با نیازهای داخلی عراق است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017570