jamili
14 اسفند 1401 - 14:47

گروه‌های جهادی در فضای مجازی اردو بزنند

بوشهر- نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی مسئله فرهنگ را بسیار مهم دانست و گفت: گروه‌های جهادی در فضای مجازی اردو بزنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی بعد از ظهر یکشنبه در آئین تجلیل از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری و گروه‌های مردمی استان بوشهر اظهار داشت: هدف کارهای جهادی کسب رضایت الهی است این هدف ارزش کار را بیشتر می‌کند و خداوند هم کمک می‌کند. این فعالیت‌ها با تکیه بر مردم انجام می‌شود و قطعاً با کمک مردم می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه موفقیت در گرو کسب مشارکت مردم است اضافه کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون کارهای جهادی در سطح کشور نتیجه بخش بوده و در شرایط کنونی نسخه دیگری برای به سامان رساندن کارها نداریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دفاع مقدس نیز با حضور مردم پس از حکم جهاد امام به موفقیت رسیدیم خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس درس‌های ارزشمندی برای ما دارد که امروز نیز باید به کار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی برای خدا کار می‌کنند و دنبال دیده شدن نیستند افزود: هر جایی با مشکل و چالش روبرو بودیم ناامید نشوید و در صحنه بمانید. یکی از شاخص‌های اصلی مذهب شیعه امیدواری است و در هر شرایطی باید امیدوار باشیم.

رضایی با بیان اینکه کارهایی که انجام می‌دهیم باید متناسب با شرایط روز و نیازهای جامعه باشد، تصریح کرد: جهاد به شکل‌های مختلفی بوده از جمله دفاع مقدس و مقابله با کرونا و امروز نیز باید متناسب با شرایط روز پیش برویم که مهمترین موضوعات مسئله اقتصاد و فرهنگ است.

جنگ تمام عیار فرهنگی و رسانه‌ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور امروز گرفتار جنگ اقتصادی است ادامه داد: دشمنی‌ها از گذشته تا امروز بوده و همچنان هم ادامه دارد و باید متناسب با دشمن آماده باشیم و اقدام کنیم.

وی مهمترین راهکار برای رفع بیکاری را توسعه اشتغال خرد در سطح استان دانست و بیان کرد: در عرصه فرهنگ نیز باید عملکرد متناسب با شرایط روز داشته باشیم. گروه‌های مجازی در فضای مجازی اردو بزنند و تمرکز ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه اقتصاد و دیگر حوزه‌ها نیز متأثر از فرهنگ است خاطرنشان کرد: درگیر یک جنگ تمام عیار فرهنگی و رسانه‌ای هستیم و ریشه همه فتنه‌های اخیر در کشور به همین برمی‌گردد و دشمن با همه توان خود در این میدان حضور دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۲۵۰ شبکه فارسی‌زبان رایگان علیه ایران اسلامی خاطرنشان کرد: این میزان رسانه علیه هیچ کشوری فعالیت و تمرکز ندارد و باید آفرین گفت به مردمی که در مقابل این فشار مقاومت می‌کنند. بخش سنگین‌تر حمله دشمن نیز در فضای مجازی است.

سرمایه‌گذاری سنگین دشمن در حوزه فرهنگی

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد تا با تسخیر مغزها به سلطه برسد گفت: با ابزار رسانه‌ای و فرهنگی خود ذهن‌ها را هک می‌کنند و کاری می‌کنند که افراد کاری را بکنند که می‌خواهند.

وی با بیان اینکه افراد را باید از گرفتاری فرهنگی و رسانه‌ای خارج کنیم اظهار داشت: باید در این حوزه تمرکز کنیم. نباید معطل دستگاه‌های فرهنگی بمانیم. دستگاه‌های فرهنگی ابزار و اعتبارات کافی را ندارند و خودمان باید فکری به حال این وضعیت کنیم.

رضایی با اشاره به سرمایه‌گذاری سنگین دشمن در حوزه فرهنگی تاکید کرد: باید متناسب با این شرایط کار فرهنگی و جهادی کنیم. امروز باید با جهلی که دشمن دارد گسترش می‌دهد مقابله کنیم تا واقعیت‌ها برای مردم روشن شود و این مسئولیت ما است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: انقلاب ما انقلاب آگاهی بوده و امروز نیز باید این آگاهی را گسترش دهیم تا مردم ما اسیر جهل‌پراکنی دشمن نشوند. برای حفظ اسلام باید پمپاژ آگاهی کنیم و با جهل مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه در دفاع از انقلاب اسلامی و حقیقت همه ما باید در راستای آگاهی برای مبارزه و مبارزه برای آگاهی اقدام کنیم اضافه کرد: باید مردم را به فکر کردن وادار کنیم. بسیاری از واقعیت‌ها و دستاوردها تاکنون به خوبی اطلاع‌رسانی نشده است.

لزوم تقویت سواد رسانه‌ای

رضایی بمباران اطلاعاتی را یکی از ترفندهای دشمنان برای القای موضوعات مختلف دانست و خاطرنشان کرد: یک دروغ را اینقدر توزیع و پخش می‌کنند تا مردم باور کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جنگ روایت‌ها باید صحنه را به خوبی بشناسیم، مسائل را تحلیل کنیم و با برنامه‌ریزی مناسب اقدام به عملیات کنیم و تبیین واقعی در جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در ۴۶ روز نخست اغتشاشات اخیر، چهار رسانه ۳۸ هزار دروغ را به مردم ما ارائه کردند ادامه داد: وظیفه ما این است که حقیقت را به مردم نشان دهیم. بحث سواد رسانه‌ای بسیار مهم است و باید به صورت ویژه به آن پرداخته شود.

رضایی بی‌سوادی رسانه‌ای را یک آفت بزرگ دانست و افزود: خلأ سواد رسانه‌ای در کشور احساس می‌شود و باید مردم به گونه‌ای آموزش ببینند که بتوانند به صورت صحیح از فضای رسانه‌ای استفاده کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1074342