jamili
14 بهمن 1401 - 23:18

افتتاح بیش از ۲۰ میلیارد تومان پروژه در استان کردستان

۱۶ طرح کشاورزی و ورزشی با اعتبار بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در شهرستان دیواندره به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دیواندره، در سومین روز از دهه مبارک فجر 16 طرح کشاورزی و ورزشی با اعتبار بالغ بر 20 میلیارد تومان در شهرستان دیواندره به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل افتتاح گلخانه روستای زاغه علیا دیواندره در زمینی به مساحت 3 هزار متر با اعتبار 7 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 10 نفر با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن توت‌فرنگی و بهره‌برداری از 15 سازه آبخیزداری در روستا‌های این شهرستان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون تومان بود.

بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و تولیدی و دو چمن مصنوعی در دبیرستان فارابی و مدرسه خیرساز دیگر طرح‌هایی بود که در شهرستان دیواندره افتتاح شد.

عبدالله رشیدی‌پور، معاون استاندار کردستان در حاشیه افتتاح این مراسم‌ها، اظهار کرد: پروژه‌های دیگری نیز وجود داشته که با حضور مقامات کشوری و استانی در این شهرستان افتتاح می‌شود.

امروز همچنین طرح آسفالت و بهسازی معابر روستای حسن تیمور بخش چنگ الماس بیجار به بهره‌برداری رسید. نمایشگاه بانوی هنرمند بیجاری شامل 120 قطعه سفال میناکاری شده در گالری مهر حوزه هنری انقلاب اسلامی این شهر گشایش یافته و پذیرای علاقه‌مندان است.

در قروه نیز فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان با خانواده شهیدان والامقام "مرتضی و حمیدرضا کاوه" دیدار کردند. همچنین به همت خیر نیک‌اندیش و به مناسبت دهه مبارک فجر دو زندانی جرایم مالی و غیرعمد در قروه آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

همچنین امروز میز خدمت ادارات سقز و سنندج در مسجد جامع این شهر برپا و در سروآباد هم جشن انقلاب در دبیرستان دخترانه شهید سمیه این شهر برگزار شد.

به گزارش تسنیم، در طول دهه مبارک فجر 344 طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی در استان کردستان افتتاح و عملیات اجرایی 20 طرح دیگر نیز آغاز می‌شود.

اتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017582